Presedintii Partidului National Liberal

Ion C. Brătianu
(n. 2 iunie 1821 – d. 4 mai 1891)
24 mai 1875 – 4 mai 1891

Dimitrie C. Brătianu
(n. 1818 – d. 8 iunie 1892)
21 mai 1891 – 8 iunie 1892

Dimitrie Alexandru Sturdza
(n. 10 martie 1833 – d. 8 octombrie 1914)
20 noiembrie 1892 – 10 ianuarie 1909

Ion I. C. Brătianu
(n. 20 august 1864 – d. 24 noiembrie 1927)
11 ianuarie 1909 – 24 noiembrie 1927

Vintilă I. C. Brătianu
(n. 16 septembrie 1867 – d. 22 decembrie 1930)
24 noiembrie 1927 – 21 decembrie 1930

Ion Gheorghe Duca
(n. 20 decembrie 1879 – d. 29 decembrie 1933)
28 decembrie 1930 – 29 decembrie 1933

Constantin I. C. Brătianu
(n. 13 ianuarie 1866 – d. 6 mai 1950)
4 ianuarie 1934 – noiembrie 1947

Radu Câmpeanu
(n. 28 februarie 1922 – )
15 ianuarie 1990 – 28 februarie 1993

Mircea Ionescu – Quintus
(n. 18 martie 1917 – )
28 februarie 1993 – 18 februarie 2001

Valeriu Stoica
(n. 1 octombrie 1953 – )
18 februarie 2001 – 24 august 2002

Theodor Stolojan
(n. 24 octombrie 1943 – )
24 august 2002 – 2 octombrie 2004

Călin Popescu Tăriceanu
(n. 14 ianuarie 1952 – )
2 octombrie 2004 – 20 martie 2009

Crin Antonescu
(n. 21 septembrie 1959 -)
20 martie 2009 – prezent

Anunțuri

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s